תערוכת שנקר הירוקה: בואו לבלות בחופשת הפסח עם כל המשפחה באירוע שכולו אקולוגיה וסביבה ירוקה

10/4/14 19:00 - 21/4/14 21:00 יריד המזרח: ביתן 16, נמל תל-אביב

חושבים ירוק, מעצבים ירוק: תערוכה מיוחדת לכל המשפחה, שתוצג במהלך חופשת הפסח, תוקדש לסביבה ירוקה ומוצרים אקולוגיים שעיצבו ויצרו סטודנטים ממחלקות העיצוב וההנדסה בשנקר. 

התערוכה מאפשרת לעמוד על חשיבות החינוך בעיצוב, כפי שמאמינה ומובילה מכללת שנקר. תחום זה, כמו רבים אחרים בראשית המאה ה-21, נדרש לחשיבה מחודשת ולחיפוש אחר עקרונות גמישים: ממקורות ההשראה, דרך בחירת החומרים ועד חיפוש אסתטי וצורני, שימושי והמצאתי.

החל מפסלים העשויים צמיגים מוחזרים, דרך פריטי לבוש מנייר עד דגמים העשויים בוץ: המבקרים במקום יוכלו להתרשם מהפרויקטים המקוריים, המדגישים את מרכזיותו של הנושא בחיינו והשפעתו על העולם, כמו גם את מקומו של העיצוב לקידום תפיסה זאת. 

צעצוע ממוחזר מעץ בעיצוב דין גל, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי (צילום: תמי דהן)

כל אחת מהעבודות שנבחרו לתערוכה משקפת בדרך ייחודית את התהליכים הגלובליים המניעים את הכלכלה, הפוליטיקה, התרבות והחברה בימינו, שבמקביל גובים מחיר כבד מבחינת משאבים סביבתיים  שהאנושות אינה יכולה להרשות לעצמה לשלם.

עבודות הסטודנטים המוצגות בתערוכה מציגות מעין "מעבדה ירוקה" של ניסיונות וניסויים החותרים לשינוי ולהגדרה מחדש של עיצוב איכותי. באופן זה באות לידי ביטוי תפיסות ועמדות חדשות, כמו גם ערכים המבקשים להפוך את העולם למקום טוב יותר.

במסגרת התערוכה תתקיימנה מגוון סדנאות יצירה, שיאפשרו למבקרים בכל הגילאים לגעת, לחקור וליצור - החל מפיסול בבוץ ועד לתכשיטים ואופנה:

הסדנאות יתקיימו ב-13/16 בשעות 11:00, 12:00, 13:30; ב-11/18 בשעות 11:00 ו-12:00 (דמי השתתפות: 20 ₪).

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים