אירועי סופשנה 2016: דור המעצבים הבא של ישראל יציג את פרויקטי הגמר בסדרת אירועים ברחבי שנקר!

14/7/16 20:00 - 31/7/16 20:00 רחבי שנקר

הנה הם באים, המעצבים הצעירים: 4 שנות לימוד גדושות ומאתגרות במחלקות העיצוב של שנקר הגיעו לסיומן והבוגרים הטריים יציגו את פרויקטי הגמר שלהם בסדרת אירועים ברחבי המכללה. אחרי אינספור שיעורים, תרגילים, משימות, הגשות, ביקורות ולילות בלי שינה, יחשפו כ-300 בוגרים נרגשים את גולת הכותרת של לימודיהם. 

אירועי הסופשנה של שנקר מאפשרים להכיר מקרוב את דור המעצבים הישראלי הצעיר ולהתרשם מיכולותיו ומהישגיו, כמו גם להתוודע למגמות ולתהליכים עכשוויים של עולם העיצוב המקומי והבינלאומי. 

המחלקה לעיצוב תעשייתי

מרהיטים עד לצעצועים חכמים: בוגרי המחלקה לעיצוב תעשייתי יציגו את פרויקטי הגמר שלהם בתערוכה רב-גונית שתוצג בכיתות 61/63 בבניין פרניק ובקומת הכניסה של מעבדת המדיה ע"ש כדר // אנה פרנק 12, רמת גן.

בית-הספר לאמנות רב-תחומית

מחזור הבוגרים החמישי של בית-הספר לאמנות רב-תחומית יציג מגוון עבודות בבניין עלית ההיסטורי, שם למדו, חקרו ויצרו לאורך שנות לימודיהם. התערוכות הקודמות זכו לשבחים רבים ועוררו ציפייה רבה לאירועי השנה הנוכחית // ז'בוטינסקי 8, רמת-גן. 

מתוך פרויקט הגמר של גיא לוי, בוגר ביה"ס לאמנות רב-תחומית

המחלקה לעיצוב טקסטיל

סריגים, אריגים, הדפסים ובדים: הבוגרים הטריים של המחלקה לעיצוב טקסטיל יציגו מגוון מרתק של פרויקטי גמר בחללי הלימוד והיצירה בהם בילו ב-4 השנים האחרונות // בנין פרניק, קומה 0 - אנה פרנק 12. 

האירועים המחלקתיים הושקו בחשיפת חלק מפרויקט הגמר של חבצלת הרמתי, שיצרה סדרת פרוכות בסימן סובלנות וקבלה של הקהילה הגאה. במסגרת "שבת גאווה" שהתקיימה בבית-הכנסת הרפורמי "בית דניאל" בתל-אביב, הוצבה אחר כבוד הפרוכת על ארון הקודש. 

המחלקה עיצוב תכשיטים

פרויקטי הגמר של הבוגרים הטריים מציגים מנעד רחב של אוביקטים הנעים בין השימושי לאמנותי, תוך שימוש במגוון טכניקות, חומרים ושפות אישיות // בנין המדיה ע"ש כדר, אנה פרנק 12. 

אירועי הסופשנה המחלקתיים הושקו בכנס ראשון מסוגו למעצבי תכשיטים, בו הציגו מרצים ובוגרים היבטים שונים של התחום המצוי במציאות משתנה. 

המחלקה לתקשורת חזותית

מכרזות עד סרטוני אנימציה, מהדפסים עד לאפליקציות: בוגרי המחלקה לתקשורת חזותית יספקו הצצה לשפתם האישית במגוון טכניקות ואמצעי ביטוי בסדרת הגשות פתוחות // גלריית לורבר וקומות 6/7 בבניין מיטשל, ידע-עם 8; מעבדת הפלסטיקה בבניין המדיה ע"ש כדר, ידע-עם 6. 

המחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה

מתחם הבורסה ברמת-גן היווה את נקודת המוצא לפרויקטי הגמר של בוגרי המחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה לשנת 2016. כל אחד מהם בחר נקודת התייחסות שונה במרחב והציע פתרונות בני-קיימא לקידום האזור המתפתח // בנין המחלקה, אנה פרנק 12.

התכנית לתואר שני בעיצוב

סטודנטים ובוגרים של התכנית הרב-תחומית לתואר שני בעיצוב יציגו תהליכי עבודה, יצירה ומחשבה לצד פרויקטים שיצרו במהלך לימודיהם המתקדמים // בנין תואר שני, אנה פרנק 12.

המחלקה לעיצוב אופנה

שבועיים לאחר תצוגת האופנה המרהיבה, שזכתה לשבחים רבים בתקשורת ובקרב המבקרים, יציגו הבוגרים המוכשרים את הדגמים מעוררי ההשראה שלהם בחלל המחלקה. זוהי הזדמנות יוצאת דופן להתרשם מקרוב מהקולקציות המקוריות ולהתוודע ליכולותיהם וכשרונם של מעצבי העתיד. 

בתום תערוכה בת שבוע, יוצעו הדגמים למכירה יחד עם אביזרים נבחרים שכיכבו על המסלול. כל הפרטים כאן!

תערוכת "שנקר הנדסאים"

בוגרים וסטודנטים של המחלקה לאדריכלות ועיצוב פנים בבית-הספר לאדריכלות "שנקר הנדסאים" יציגו מגוון פרויקטים בתערוכה מיוחדת שתתארח באירועי הסופשנה של שנקר.

לצד פרויקטי גמר של הבוגרים הטריים, יוצג בתערוכה מגוון עבודות סטודנטים: החל מעיצובי מוצר, דרך רהיטים מקוריים ועד תכניות לעיצוב פנים. אלו יאפשרו להתרשם מיכולותיהם והישגיהם של תלמידי המוסד המוביל, רגע לפני שהם יוצאים ל"עולם האמיתי". כל הפרטים כאן!

איור בראש העמוד: יהלי זיו, סטודנטית במחלקה לתקשורת חזותית; עיצוב: זהר קורן, מרצה ובוגר של המחלקה לתקשורת חזותית

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים