עומק: אובייקטים בתקשורת חזותית // התערוכה השנתית של המחלקה לתקשורת חזותית

11/1/18 19:30 - 8/2/18 19:30 מוזיאון יפו העתיקה, רח' טיילת מפרץ שלמה 10, יפו

התערוכה השנתית של המחלקה לתקשורת חזותית באוצרות  הילה שאלתיאלי ומיכל פאוזנר מסמנת זו השנה השלישית ברציפות מגמות וכיוונים רעיוניים וויזואליים, ומשקפת את הלכי הרוח של דור סטודנטים מרתק, שגדל לתוך עולם דיגיטלי, דובר שפת אימוג’י כאילו היתה שירה ומתנהל שעות בתוך מרחבים וירטואליים. דרך בחינה של עבודותיהם, ניתן לזהות חזרה מעניינת לעיסוק בחומר, באובייקטים ממשיים, תלת מימדיים; כאלה שאפשר לגעת בהם, לתפוס אותם, להרגיש אותם ולהרגיש דרכם.

לצד הגבולות המיטשטשים בין תחומי העיסוק המסורתיים של ענפי העיצוב השונים, המעניקים למעצב חופש לבחור בכלי או בחומר שאינם מארגז הכלים המיידי לו, פונים הסטודנטים לעיסוק באובייקטים ובתלת מימד ככלי הבעה טבעי בתקשורת חזותית. התערוכה 'עומק' מבקשת להשתהות לרגע ולהתבונן בניסיון לחוות עומק רגשי וחיבור משמעותי דרך העיסוק באובייקט ממשי. הפעולה בתלת מימד איננה באה להחליף את העשייה בדו מימד או במסך. היא מבקשת להעשיר אותה ולהוסיף לה עומק. בתערוכה מוצגים אובייקטים של סטודנטים משנים ב, ג ו-ד המהווים חלק מפרוייקטים רחבים ומורכבים יותר.

עמיחי שטרית (שנה ד'), מורדים 2087, פרט מתוך פרויקט הגמר בהנחיית נדב ברקן ואסף חנוכה 

במהלך ארבעת השבועות בהן תתקיים התערוכה, תתקיים מידי יום רביעי בשעה 19:30 בערב רבי שיח בהשתתפות מעצבים, אמנים ותיאורטיקנים בעזרתם ננסה להעלות סוגיות ולשאול שאלות הנמצאות בטווח שבין תאוריה לפרקטיקה ובין מקצוע התקשורת החזותית לדרכי הביטוי שלה בתהליכי עבודה ומוצרים המשתמשים בחומר, נפח וחלל.

בין השאלות אותן נעלה במסגרת רבי השיח: האם קיימים הבדלים בין עיצוב גרפי לדו ממד לבין עיצוב גרפי לתלת ממד? האם תהליך יצירה הנעשה בידי אדם מכיל ערכים נוספים ממוצר הנוצר בייצור המוני? מה הופך חפץ לאובייקט נחשק? מה ההבדל בין עיצוב לקישוט? באיזה אופן משפיע תהליך הייצור של מוצר על דרך עיצובו? בעולם שבו הדיגיטציה נוכחת יותר ויותר בחיינו, מה הצורך באובייקטים ממשיים? כיצד מתרגם המעצב מציאות ממשית לווירטואלית ולהיפך? ועוד.

17.01.18
בין עטיפה לאריזה

כיצד ניגשים לעצב על גבי גופים תלת ממדיים? מה ההבדל בין עיצוב גרפי לתלת ממד לעיצוב גרפי לדו ממד? מתי שם המעצב דגש על עיטוף לשם הגנה, או על אריזה לצורך אפיון המוצר ובידולו מול מוצרים אחרים.

הקליקו לפרטים המלאים >>

24.01.18 
בין האדם למכונה 

בחינה ודיון בסוגיית האדם והמכונה בהקשר של ייצור ויצירה של אובייקטים - האם יצירה הנעשית בידי אדם מכילה ערכים נוספים לעומת ייצור המוני? ובמידה וכן, מהם אותם ערכים? האם ייצור אובייקט באופן ידני/המוני הוא חלק מתהליך החשיבה של מעצב?

הקליקו לפרטים המלאים >>

31.01.18
בין השימושי לקישוטי

האם קיימת שפה חזותית מקומית מקורית? כיצד היא נוצרת ומהם מקורותיה? האם יש לה בכלל חשיבות, ואם כן - ממה מתחילים ומהם המקומות בהם רב הסיכוי שזה יקרה?

הקליקו לפרטים המלאים >>

07.02.17
בין הממשי לווירטואלי

בעולם שבו הדיגיטציה הופכת להיות נוכחת יותר ויותר בחיינו, מה הצורך באובייקט ממשי? היכן המעצב הגרפי נתקל בצורך זה במסגרת תהליך העבודה שלו? כיצד מתרגם המעצב את המציאות הממשית למציאות וירטואלית?

הקליקו לפרטים המלאים >> 

בנוסף לכך, תתקיים בחלל המוזיאון פעילות לילדים בימי שבת בבוקר בשעה 11:00 ללא תשלום בהנחיית מרצי המחלקה לתקשורת חזותית.

20.01.18
מנייר לרובוט

איך הופכים נייר שטוח לרובוט תלת ממדי
בהנחיית אופיר ליברמן

27.01.18 
Candy Crush 

אריזה חדשה לסוכריות 
בהנחיית רחל דהן

03.02.18
"דוקטור איכואב"

יצירת דמויות ספוג בהשראת הסיפור
בהנחיית בתיה קולטון

שעות פתיחה: רביעי - 10:00-21:00, חמישי - 10:00-17:00, שישי - 10:00-14:00 שבת 13:00-17:00.

בראש העמוד: ליאור פרייס (שנה ג'), חיות עשויות ממפות, מתוך הקורס: לוקיישן לוקיישן לוקיישן בהנחיית מושון זר-אביב

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>