לשבת, לקום: סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תעשייתי יציגו כיסאות מקוריים

16/3/15 18:00 - 26/3/15 20:00 גלריה לורבר, בנין מיטשל: ידע-עם 8, רמת-גן

"מעטים האובייקטים המספרים את ההיסטוריה של העיצוב המודרני בצורה רהוטה יותר מאשר כיסאות. טרנדים אסתטיים, הולדת חומרים חדשים וטכנולוגיות ייצור, ארגונומיה, חברה, תרבות ודפוסי התנהגות - כולם משתקפים בעיצוב הכיסאות במהלך ההיסטוריה" (מוזיאון העיצוב של לונדון, תערוכת "עשור של כיסאות")

כיסא הוא לא רק עוד רהיט שימושי המלווה אותנו לאורך היום: עבור מעצבים תעשייתיים, מדובר באבן דרך הגדושה במשמעויות תרבותיות וחברתיות, היסטוריות וטכנולוגיות. רוב הכיסאות משמשים לישיבה ומורכבים מאותם חלקים בסיסיים - מושב, משענת ורגליים - אך הם עדיין נבדלים בדקויות מבניות ועיצוביות. 

בשנת הלימודים הרביעית במחלקה לעיצוב תעשייתי, מתבקשים הסטודנטים להתמודד עם האתגר של יצירת כיסא חדש ופונקציונלי. המשימה שעמדה בפניהם: לעצב כיסא גנרי המתאים למספר אזורי שימוש - החל מפינת אוכל ביתית עד לבית קפה שוקק.

בעוד שבעבר הרחוק נחשבו כיסאות כחפצי מותרות של בני המעמד הגבוה, קשה לדמיין כיום מרחב פרטי או ציבורי שהם נעדרים ממנו. ככלל, משקפת האבולוציה שעברו במהלך ההיסטוריה תובנות מרתקות על עיצוב, חברה, פיזיונומיה והתנהגות.

בתערוכת הכיסאות, שתלווה ביום עיון מיוחד המוקדש לתחום, יוצגו פירות העבודה המאומצת של הסטודנטים לאורך הסמסטר יחד עם מקורות ההשראה שלהם, תהליכי החשיבה והיצירה וההקשר בו יצרו את הפרויקטים. 

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים