שש בשנקר: איילת כרמי בשיחה על הצלמת סאלי מן

28/5/19 18:00 - 19:00 אולם סוזן גל, בניין פרניק // אנה פרנק 12, רמת-גן

הרצאה זו משווה בין שתי סדרות צילומים של הצלמת האמריקאית העכשווית סאלי מאן, העוסקות בעירום גברי: Proud Flesh מ-2009, בה הפנתה את מצלמתה לבן זוגה לארי, גבר לבן מזדקן ו-Men, בה הציגה את גופם של כעשרה גברים שחורים צעירים.

ההרצאה טוענת ששתי סדרות התצלומים מציעות הצעה חזותית המנוגדת להבניה התרבותית של גבריות וגזע בזרם המרכזי של הצילום האמריקאי.

הן חוקרות את יכולת ההבעה הרגשית של הגוף הגברי בהצגת אובדן ושבריריות, מערערות על הדרישות החברתיות והלאומיות לחוסן ולכידות וחושפות את הפגיעות של גבריות לבנה ושחורה, הן כהבניה תרבותית הדורשת הגנה מתמדת על רעיונותיה וערכיה, והן כחוויה עכשווית המרכזית לחיי גברים שחורים ולבנים בארה"ב (הן במרכזים העירוניים והן באזורים הכפריים, בצפון ובדרום).

באמצעות ניתוח ההנחות המגדריות והגזעיות המובלעות בתצלומיה של מאן, עומדת הרצאה על תפקידו של הצילום האמריקאי בהבניית גבריות וגזע, ומתחקה אחר ההיסטוריות והקודים הוויזואליים של ייצוגיהם.

על המרצה:

איילת כרמי היא חוקרת צילום ואמנות אמריקאית המתמחה במגדר. בימים אלה כותבת את ספרה על הצלמת העכשווית סאלי מאן.

לאחר קבלת הדוקטורט מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב באפריל 2016 (בהנחיית פרופסור רות איסקין), היא המשיכה לפוסט-דוקטורט דו-שנתי בחוג לתולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב (בהנחיית דוקטור ורד מיימון) ומיד לאחריו לפוסט דוקטורט במחלקה לתולדות האמנות והאדריכלות באוניברסיטת הרווארד (בהנחיית פרופסור ג'ניפר רוברטס). במהלך לימודיה, היא זכתה במספר פרסים ומלגות, כולל מלגת רוטנשטרייך לדוקטורנטים מצטיינים במדעי הרוח ופרס הדיקן לשנת 2014.

היא הציגה את עבודתה במספר כנסים בינלאומיים, ביניהם הכנס השנתי של ההתאגדות האמריקאית לתולדות האמנות, CAA, והכנס השנתי של ההתאגדות האירופאית לתולדות האמנות AAH ופרסמה מספר מאמרים באנתולוגיות ובכתבי עת שפיטים.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים