תערוכה: הצצה לארכיון הדימויים של עדי ברנדה

7/2/19 20:00 הלובי מקום לאמנות, ארלוזורוב 6, תל אביב-יפו

עדי ברנדה, צלם, אמן ומורה לצילום במחלקה לאמנות רב-תחומית, עומד להציג הערב (חמישי), בגלריית "הלובי - מקום לאמנות", תערוכת צילום מסקרנת, אשר מתבססת על עולם הדימויים שהשפיע עליו כאמן. 

התצלומים המוצגים בתערוכה של ברנדה לוקטו מארכיון הדימויים שלו. את קצתם הוא צילם בעצמו בעבר, אך מרביתם הם עבודות של צלמים שזהותם אינה ידועה. הניכוס של התצלומים, הטיפול בהם והצבתם בחלל טוענים אותם במשמעות חדשה.

בתערוכה זו, ברנדה ממשיך מסורת המרחיבה את גבולות הצילום ומאתגרת רבים ממרכיביו. הזמן, המרחב, הפריים המקורי, או סוג התצלום, מאבדים מחשיבותם כמו גם את ה‘בעלות‘ על היצירה.  למעשה, ברנדה משתמש בדימויים כבחומר גלם, מעין ״רדי-מייד״, מגדיל אותם עד כדי התפרקות, חותך, מחבר מחדש ויוצר מיצב נעדר היררכיה תמטית, הנראה מקרי.

ברנדה פועל בחלל ״הלובי״, השוכן במרחב מעבר בבית דירות. הקירות במקום צבועים בגוון אפור מסוים, שלתפיסתו של ברנדה הוא מעין ״הפשטה צבעונית של הבטון״ – חומר הבנייה של הלובי, מלון הילטון, כיכר אתרים ומבנים נוספים בסביבה – ומשמש כסרגל צבעוני שעל פיו מודדים הצלמים את האור המושלך על האובייקט המצולם. אופי החלל וצבעו מציעים מצע ניטרלי, המאפשר לברנדה לאסוף אליו פריטים, למיין אותם, ולהפיח בהם חיים חדשים.

 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>