משלבים ידיים: תערוכת עבודות מסורתיות לסיכום הפרויקט הבינלאומי GoGlobal ישראל-פלסטין

3/4/13 20:00 - 23:00 מרכז פרס לשלום: קדם 132, יפו

בעקבות עולם הולך ונעלם: סטודנטים משנקר ומהתוכנית לחדשנות של ה-Royal College of Art יציגו את פירות הפרויקט הבינלאומי שקיימו ברחבי ישראל וברשות הפלסטינית.

במסגרת הפרויקט הבינלאומי Go Global יצאו קבוצות מעורבות של סטודנטים מתחומי העיצוב וההנדסה לנגב, לצפון הארץ ולגדה המערבית ועבדו עם האוכלוסיות המקומיות על פיתוח פתרונות מעשיים לקידום היצירה שלהם.

מטרת הפרויקט, שיצא לדרך בשנת 2005, היא לחשוף את הסטודנטים, המגיעים מרקע מגוון, לצרכים ממשיים של אוכלוסיות שונות ברחבי העולם (בין היתר הוא התקיים בעבר בהצלחה גדולה בתאילנד, סין וגאנה), תוך חיבור בין תרבויות ושימור ופיתוח מסורות שהולכות ונעלמות - זאת באמצעות חינוך לעיצוב.

השותפים שנבחרו - הן בישראל והן ברשות הפלסטינית - הם יצרנים מקומיים ובעלי סדנאות קטנות, מהם יוכלו המשתתפים להבין את המורכבויות עמן הם מתמודדים, כמו גם את ההיבט התרבותי/כלכלי/חברתי הכרוך בכך. בתום שלושה שבועות של עבודה מאומצת, הם גיבשו יחדיו עיצובים למוצרים חדשים שיוכלו לשרת את בעלי המלאכה.

פרויקט "Go-Global ישראל-פלסטין 2014" התקיים ב-3 אזורים בישראל וברשות הפלסטינים, יחד עם 6 שותפים עמם עבדו הסטודנטים: מרכז האריגה של נשות הישוב הבדואי לקייה, "בית אהטה"  של רוקמות אתיופיות בקרית גת, מרכז השיקום "חירם" לנפגעי נפש צעירים בקיבוץ הרדוף, הגלריה לאמנות באום אל-פאחם, המפעילה סדנת קרמיקה של נשים מסורתיות מהסביבה, סדנאות שיקום לילדים וצעירים נכים באמצעות יצירה ליד בית-לחם, מרכז הרוקמות הפלסטיניות בגדה.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>