בית-הספר לאמנות רב-תחומית

ראש בית-הספר: ד"ר שחר פרדי כסלו
משך הלימודים לתואר בוגר: ארבע שנים (סה"כ 160 נקודות זכות)
בית-הספר לאמנות רב-תחומית מעניקה תואר בוגר באמנות (Bachelor of Fine Arts)

בית-הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר תופס אמנות במובן רחב, מכיל והרפתקני. התלמידים מצטרפים לסביבת מחקר ופיתוח פתוחה, המבררת במשותף מה ניתן לעשות עם אמנות היום, וממציאה במשותף את עתידה. 

נעה ברנט, תלמידת בית הספר בשנת 2021, בסדנאות ההדפס. צילום: גוני ריסקין

החל מטכניקות מסורתיות כמו הדפס ועד לתחומים מתהווים כמו אמנות דיגיטלית או אמנות סאונד; החל מהתבוננות והעתקה ועד לגישות מתפתחות כמו שילובי אמנות ומשחקים, אמנות וחברה או אמנות ופדגוגיה; החל מיצירה מיניאטורית ועד לאמנות במרחב הציבורי; החל מאמנות מתמטית ועד להפשטות מיסטיות - בית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר מעמיד לרשות תלמידיו מגוון רחב של תשתיות, גישות ואפשרויות ליצירה. בתוך הסביבה הפתוחה והמפרה הזו התלמידים טווים לעצמם מסלולי הליכה אישיים, ומגבשים בהדרגה את זהותם היצירתית. זה נעשה תוך רכישה של שלל מיומנויות, התנסות במגוון מלאכות, ופיתוח שיטתי של יכולות החשיבה הביקורתית וההתבוננות.

בית הספר לאמנות שוכן בבניין עלית - מפעל שוקולד איקוני ענק, משנות השלושים, שהוסב עבורנו לבית-ספר לאמנות. הוא מציע את תשתיות היצירה הטובות בארץ, עם סדנאות פיסול, צילום, הדפס, ציור, רישום, וידאו ויצירה-דיגיטלית - וכן גישה לסדנאות נוספות בקמפוס שנקר הראשי. ביחד, התשתיות שמאפשרות לתלמידים לעשות כל העולה בדעתם. על סגל המרצים הקבוע נמנים מיטב האמנים בישראל, ואליהם מצטרפים מדי שבוע אמנים מתחלפים לסדנאות קצרות ולהרצאות אורח. ממקום מושבו במרכז הארץ, תוך שהוא נשען על תכנית לימודים דינמית, המלאה קורסים חד-פעמיים ופרויקטים יוצאי-דופן, הפך בעשור האחרון בית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר ליצרן האמנים הצעירים החשוב בישראל. 

מתוך תפיסה בין-תחומית, ובליבה הדיאלוג בין אמנות לבין תחומים אחרים, בית הספר מעודד את תלמידיו ללמוד עם תלמידי מחלקות אחרות במוסד. באמצעות קורסים משותפים וסדנאות מיוחדות, בית הספר לאמנות מעודד אמנים ללמוד עם מעצבים, ולספוג לתוך יצירתם מלאכות וצורות חשיבה שכנות. 

בית הספר לאמנות רב-תחומית מכשיר לא רק אמנים במובן המסורתי, אלא גם יוצרים שעל התפר בין האמנות לעיצוב ולהנדסה: אנשים יצירתיים, חושבים, חוקרים, יזמיים ועתירי אמצעים.

מתעניינים בלימודים? השאירו פרטים