תכנית הלימודים במחלקה להנדסת תוכנה

תכנית הלימודים של המחלקה להנדסת תוכנה בשנקר נבנתה כך שתקנה לסטודנטים רקע רחב ועמוק במדעי הייסוד (מתמטיקה, פיסיקה ומחשבים) לשם עבודה במחקר ופיתוח (מו"פ) תעשייתי, יחד עם פיתוח כישורים בתחומי ההנדסה והניהול. בתוך כך, מתקיימים במחלקה מפגשים עם מרצים אורחים מהתעשייה, כמו גם פרויקטים משותפים, במטרה לחשוף את הסטודנטים לחידושים האחרונים בתחום. הקורסים השונים מעודדים ידע אודות חדשנות בהיי-טק, במטרה להכשיר את הסטודנטים ליזמות עסקית ולפיתוח רעיונות באופן מתודי וישים, כמו גם הבנה של צרכי התעשיות המסורתיות באופן שיאפשר פיתוח, יישום וניהול של טכנולוגיות עיליות באופן המתאים ביותר לצרכים השונים. 

במהלך שנים ג' ו-ד' של לימודי התואר, נדרשים הסטודנטים להשלים 21 נקודות זכות ממגוון קורסים בחירה, בהתאם לחלוקה הבאה:

  • קורסי בחירה ממסלולי ההתמחות השונים: 15 נקודות זכות (לשם השלמת מסלול התמחות נדרשות לפחות 9 נקודות מהמסלול).
  • קורסי בחירה כלליים:  6 נקודות זכות.

 תחומי ההתמחות במחלקה:

  • Analytical Computing: תחום המשלים את קורסי הנדסת התוכנה הנלמדים במסגרת לימודי הליבה, תוך דגש על שיטות הנדסיות ואנליטיות לפיתוח מערכות תוכנה.
  • Network Computing: המסלול מתמחה בטכנולוגיה, בתוכנה וביישומים של עולם האינטרנט, בהתאם להתבססות ההולכת וגוברת של האינטרנט בעולם המחשבים וההשפעות המהותיות ומרחיקות הלכת שלו בזירה המסחרית, התעשייתית והתרבותית.
  • Device Computing: מהפיכת מיחשוב המגע והטלפונים החכמים, שפרצה לחיינו עם הצגת האייפון הראשון, הובילה לכוח מיחשוב זול ונגיש שיצר הצלחה תעשייתית אדירה ברחבי העולם. תחום משיק לכך הוא ה"מיחשוב הבידורי", המציע מערכות חישה ושליטה על המתרחש במחשב (לדוגמא: חברת "פריימסנס" הישראלית שפיתחה את הטכנולוגיה שבבסיס מערכת הXBOX Kinnect) ומנועי תלת-ממד. 

בנוסף לכל אלו, מעמידה המחלקה לרשות הסטודנטים העובדים מסלול גמיש, שמאפשר להם לשלב בין לימודים לתואר ראשון ועבודה במשרה מלאה. לפרטים מלאים לחצו כאן!

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>