ברוכים הבאים ליחידה ללימודי תרבות של שנקר

היחידה ללימודי תרבות של שנקר מספקת גוף ידע אינטלקטואלי לכלל הסטודנטים בשנקר - הן מהפקולטה לעיצוב, הן מהמחלקה לאמנות רב-תחומית והן מהפקולטה להנדסה - ומקנה להם את המערכת המושגית וההשכלה הנדרשת לחשיבה הומניסטית ביקורתית, יכולת מחקרית, והשראה ליצירה ולעשייה. 

לשם כך אנו חושפים אותם למגוון תיאוריות, למחלוקות אינטלקטואליות, לניתוח של תופעות תרבותיות ולמתודות ספקניות - אלו חשובים מתמיד בעומדנו מול מוסכמות ופרדיגמות דוגמטיות.

קורסי החובה שמציעה המחלקה כוללים את תולדות האמנות והעיצוב מהעת העתיקה, דרך ימי הביניים והרנסנס ועד המאה ה-21. בנוסף, מעבירים מרצי המחלקה קורסים בפילוסופיה וביסודות החשיבה המערבית, באסתטיקה ובתרבות חזותית, כמו גם קורסים המתמקדים בתנועות תרבותיות מסוימות ובאמנויות השונות והקשרים שלהן לאתיקה, מגדר, תקשורת, פוליטיקה ועוד.

עולמות התוכן המגוונים אליהם מתוודעים הסטודנטים ביחידה ללימודי תרבות משלימים עבורם את הידע המקצועי אותו הם רוכבים במסגרת התואר הראשון. בתוך כך, הם משתלבים עם הפרקטיקה בה הם עוסקים ומאפשרים להם להתמודד כראוי עם סמינרים מחקריים וכתיבת עבודת גמר עיונית. 

את התכנית הקים פרופ' מיכה לוין ואני שמחה להמשיך את מפעלו. בעידן חומרני-קפיטליסטי, שבו נדחקת הרוח החושבת והיוצרת לטובת תועלתניות, אנו שבים ומדגישים את הרובד התיאורטי-ביקורתי-מוסרי שבדיסציפלינות יצירתיות, חזותיות, סביבתיות, צורניות ומושגיות הנוטלות חלק בכינון המציאות שבה אנו חיים. 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>