גלי כנעני והדס הימלשיין מונו לממלאות מקום ראש המחלקה לעיצוב טקסטיל

גלי כנעני והדס הימלשיין, מעצבות ומרצות בכירות, מונו לממלאות ראש המחלקה לעיצוב טקסטיל. כנעני והימלשיין הן בוגרות המחלקה המשמשות כמרצות בכירות לצד הקריירה הענפה של כל אחת בעיצוב ומחקר. הן יחליפו בתפקיד את ד"ר קטיה אויכרמן, ראש המחלקה היוצאת, המסיימת את תפקידה בקרוב. 

הדס הימלשיין היא מעצבת ו״פעילה״ (activist) בטקסטיל, עוסקת במחקר ופיתוח של חומרים וטכניקות עכשוויות בטקסטיל, אריגה תעשייתית וידנית, עובדת ומקדמת שיתופי פעולה עם התעשייה בארץ ובחו״ל. במהלך עבודתה הובילה תהליכי מיחשוב ודיגיטציה בתעשייה, קידמה שיתופי פעולה בשוק מקומי ובינלאומי, יזמה וניהלה פרויקטים, יצרה והפיקה קולקציות לתערוכות בינלאומיות בתחום הטקסטיל. בשנים האחרונות הימלשיין מייעצת לחברות שונות ועוסקת בעיצוב ופיתוח של מבנים בטקסטיל וג׳קארד. בנוסף לכך, היא חוקרת מגמות עכשוויות בטקסטיל, טכנולוגיות מתקדמות ויישומן בתהליך העיצוב, ומשמשת כחוקרת ב-CIRTex Shenkar - המרכז לחקר הטקסטיל בישראל ע"ש דוד וברברה בלומנטל.

גלי כנעני היא מעצבת ואמנית טקסטיל, המתמחה במגוון טכניקות של אריגה, ליבוד, צביעה והדפסה. לאחר סיום לימודיה השתלמה בקולג' לאמנויות של קנזווה ביפן. הציגה מעבודותיה בתערוכות יחיד וקבוצתיות בארץ ובעולם, בהן במוזיאון תל-אביב לאמנות עכשווית, בגלריה פריסקופ בתל-אביב, ב-GalleryGallery בקיוטו, (יפן), במוזיאון ארץ-ישראל בירושלים ובטריאנלה ה-11 וה-14 לטפסטרי בלודג'. בשנת 2013 זכתה כנעני בפרס אנדי היוקרתי לאמנות עכשווית ובפרס העיצוב של משרד התרבות והספורט. ועדת השיפוט שבחרה בה ציינה כי "שיבוש הזיהוי המובהק של הבד אל יצירת צורה שההתבוננות בה חידתית ומסקרנת כמו במפגש עם גוף פיסולי הדורש פיענוח למהותו... התוצאה מפתיעה, חדשה, ושלמה".

בראש העמוד: עבודה של כנעני, מתוך התערוכה "שרוולים" (יח"צ)

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>