סטודנטים לעיצוב תעשייתי הציגו פתרונות מקוריים לביה"ס היסודי

שיטות לימוד התחלפו, רפורמות כלליות הוכרזו, חומרי הלימוד השתנו ודורות של מורים ותלמידים באו והלכו: בעשרות השנים האחרונות עברו בתי-ספר בארץ ובעולם שינוי משמעותי. אבל מה עם כיתות הלימוד, שנדמה שקפאו בזמן?

סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תעשייתי בשנקר הציגו פתרונות מקוריים ויצירתיים לסביבת הלימודים המוכרת: במסגרת שיתוף פעולה עם בית-הספר היסודי המשותף לכפר שמריהו ולחוף השרון, הם עיצבו רהיטים, מרחבי לימוד ומשחק ואביזרים חדשניים לשיפור חווית הלימודים - הן עבור התלמידים והן עבור צוות בית הספר.

הפרויקטים המצטיינים, שייבחרו על ידי הנהלת בית הספר, ההורים וצוות מומחים מקצועי, יועברו תוך זמן קצר לשלבי ייצור וישמשו את התלמידים.

הפרויקט של סטודיו "זהבה ושלושת הדובים":

במהלך החודשים האחרונים ביקרו בבית-הספר משתתפי קורס "פרויקט חוץ" - בהנחיית יואב זיו ואמיר ליפסיקס - נחשפו לתפיסת החינוך במקום, נפגשו עם תלמידים, מורים והורים ושמעו מהם על צרכיהם היומיומיים.

כל קבוצת סטודנטים תיפקדה כצוות סטודיו הפועל מול לקוח - החל מתהליך המחקר והלימוד, עד להצגת סקיצות ודגמים של מוצר סופי. את הפרויקט ליווה לכל אורכו התעשיין הנרי צימרמן, בעלי חברת המתכת "טרלידור", שהביע נכונות והתלהבות להתקדם במהירות לשלבי ייצור.

"במהלך עשרות השנים האחרונות של המאה ה-20 עברו בתי-ספר בישראל, כמו גם ברחבי העולם, שינוי משמעותי", אמר מנהל בית הספר, ד"ר אלכס שניידר והוסיף כי "סדרה שלמה של תהליכים חברתיים וכלכליים שינו, ועדיין משנים, את פני בית הספר ואת מהותו. חל שינוי באופן הלמידה, גישות בהוראה וחדשנות פדגוגית, אך כל אלו לא באו לידי ביטוי ממשי במבנה הכיתה וארגונה".

בין הפרויקטים הייחודיים שפותחו במסגרת המיזם: כסאות מעוצבים עם תא אכסון, שולחנות מודולאריים בהתאמה אישית, לוח חדשני לשיפור חוויית לימודי מתמטיקה וגיאומטריה, מרחבי משחק ויצירה ועוד. אלו נבחנו בזמן אמת על-ידי התלמידים הנלהבים וצוות המורים, שלאור הארותיהם והערותיהם גובשו הצעות הסטודנטים.

ד"ר שניידר הדגיש בסיכום דבריו כי "ההבנה והראייה בדבר האחריות המשותפת של בית הספר והקהילה לעיצוב בית הספר, הובלתו, קידומו והישגיו. שינויים אלו, מעמידים בפנינו, אתגר של יצירת תנאים מתאימים יותר ללמידה ולהוראה. בתהליך ייחודי צעדנו יחד עם מכללת שנקר כיזמים לפני המחנה, מתוך תקווה ואמונה שיהיה במיזם משום תרומה משמעותית לקידום החינוך ושיפורו".

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>