פורטפוליו: שנקר תייצג את ישראל בביאנלה לעיצוב בלונדון 2018

מכללת שנקר נבחרה לייצג את ישראל פעם נוספת בביאנלה לעיצוב בלונדון, שתתקיים בשנה הבאה בפעם השנייה. הביתן הישראלי יציג את ״הסטודיו הפעיל לתגובה מהירה״, שיתבונן בתהליכי יצירה ועיצוב המתקיימים בסביבה דינמית, חסרת יציבות וחסרת בטחון. תחת הכותרת State Emotional תיערך בספטמבר 2018 הביאנלה הבין־לאומית השנייה לעיצוב בלונדון, במקביל לאירועי שבוע העיצוב בעיר. צוות האוצרות של הביתן יכלול השנה את האוצרת הראשית הילה שאלתיאלי – מעצבת, אמנית ואוצרת – שאצרה את הביתן הישראלי בביאנלה בשנה שעברה (ביחד עם תמי ורשבסקי, מנהלת המרכז לחדשנות ACT Shenkar); גלית גאון, מנהלת התכנית הבין־לאומית לאומרות בשנקר; וד״ר יונתן ונטורה, מרצה לעיצוב ואנתרופולוגיה יישומית בשנקר, בהדסה ובבצלאל.

״הסטודיו הפעיל לתגובה מהירה״ מבקש להתבונן בתהליכי יצירה ועיצוב המתקיימים בסביבה דינמית, חסרת יציבות וחסרת בטחון, המאפיינת את המציאות הישראלית; פרויקט שמתחיל בבוקר עשוי להפוך ללא רלוונטי כבר במהדורת החדשות של הצהרים. מציאות שכזאת מאלצת את המעצבים הישראלים להתחבר לקצב הנתון ולסגל לעצמם דרכי עבודה ייחודיות, מהירות, לעיתים מאלתרות.

זו הפעם השניה ברציפות שההצעה שמגישה שנקר מתקבלת לביאנלה. בשנה שעברה השתתפו בביאנלה 37 מדינות שהציגו עבודות שחקרו את ה״אוטופיה דרך עיצוב״ (Utopia by design). את המדינות יצגו ארגוני עיצוב ומוזיאונים מובילים כמו הקופר יואיט – מוזיאון העיצוב הלאומי של ארצות הברית, ה־MAK האוסטרי, ויקטוריה ואלברט הלונדוני, הטריאנלה של מילאנו ועוד.

בראש העמוד: יניב קדוש, AIdrop. מתוך הביתן של שנקר בביאנלה לעיצוב בלונדון 2016 (צילום: Ed Reeve)

 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>