קורס עיצוב תצוגה תשע"ז: חלון הראווה של נועם חן

במסגרת קורס עיצוב תצוגה במחלקה לעיצוב תכשיטים, מתנסים הסטודנטים משנה ד' בתכנון, עיצוב והקמת חלונות ראווה עבור עבודותיהם האישיות ואנחנו מלווים אותם בתהליך החשיבה והיצירה:

נועם חן // שנה ד' // סמסטר א', תשע"ז

  • מועד הקמת החלון: ינואר 2017
  • מיקום החלון: כניסה לבנין פרניק, צד שמאל

תהליך העבודה על חלון הראווה שלי החל מהתבוננות מעמיקה על כלל הפריטים שיצרתי במהלך 4 שנות לימודיי בשנקר. אמנם הם נוצרו במגוון רחב של קורסים בעלי נושאים וסגנונות שונים במהותם, אך מצאתי ביניהם חוטים מקשרים: החל מהחומריות, דרך הצורניות ועד לצבעוניות בה השתמשתי. 

התכשיטים שלי מאופיינים בצורות של המשכיות וזרימה, מיכלים וצורות תלת-ממדיות והם עשויים מחומריים נוספים מלבד מתכת, המאפשרים לי חופש ומרחב פעולה.

באובייקטים שאני יוצרת ניכר מגע היד שלי, ובהתאמה - הבנתי כי חלון הראווה בו יוצגו צריך לשקף את הערך המרכזי הזה. לשם כך, בניתי גופי גבס שצורתם מזכירה את מבנה התכשיטים שלי, לכל אחד מהם הענקתי טיפול אישי וייחודי, כאילו היה תכשיט בפני עצמו.

תהליך העבודה על גופי הגבס היה מרתק, כל שכן - הצבתם האחד ליד השני, שיצרה "מצע" בעל מבניות וטקסטורה שאפשרה למתבונן בחלון הראווה להיכנס לעולמי הפנימי והיצירתי.

בחרתי לבנות את מסגרת החלון מעץ גולמי, שיחד עם הגוונים הירוקים והטקסטורה העדינה "מתכתב" עם התכשיטים שלי ומשדר את האווירה הטבעית והרגועה שביקשתי להשרות. 

הקמת חלון הראווה היוותה עבורי אתגר גדול, מתוך ההתמודדות עם נושאים שמעולם לא עסקתי בהם. תהליך העבודה לימד אותי רבות ואפשר לי להוליד מתוכי פרויקט שנבע מתוך התעסקות בצורה, בחומר ובמגע היד שביניהם. 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>