מאז ועד היום: ספר חדש ומקיף של ד"ר איריס פישוף מציג לראשונה את תולדות התכשיט הישראלי

סצנת התכשיטים התוססת של ישראל מלווה את המדינה מטרום הקמתה והיא תולדה ממפגש מרתק של מסורות עיצוב מכל כנפות תבל: ד"ר איריס פישוף - מרצה בכירה במחלקה לעיצוב תכשיטים - מציגה בספר חדש וייחודי את תולדות התכשיט הישראלי, מטרום הקמת המדינה ועד ימינו אנו.

הספר המהודר "תכשיטים בישראל: מגוון רב-תרבותי מ-1948 עד ימינו" (שיצא לאור בשפה האנגלית) מציג לראשונה מחקר מקיף, מעמיק ובהיר על עולם התכשיטים הישראלי - מרוח הבאוהאוס שהביאו בשנות ה-30 של המאה ה-20 המהגרים מאירופה, דרך פעילותן של חברות ציבוריות דוגמת "ויצו" ו"משכית", עד לעיצובים האמנותיים של שנות ה-80 והיוצרים הצעירים של ימינו.

יחד עם הסקירה ההיסטורית שהיא מציגה, מתמקדת פישוף בדמויות המפתח הישראליות בתחום התכשיטים, תוך הצגת עבודות בולטות ומכוננות שיצרו במהלך השנים.

סדרת תכשיטים של פרופ' דגנית שטרן-שוקן - מהצורפות והאמניות החשובות בישראל

התיעוד הכרנולוגי שמציע הספר מאפשרת לעמוד על קשרים בין-תקופתיים ובין-דוריים ולהבין כיצד נסללה הדרך להצלחה בינלאומית של אמניות תכשיטים בולטות כמו ביאנקה אשל גרשוני, ורד קמינסקי, אסתר קנובל ודגנית שטרן-שוקן.

בתוך כך, פישוף בוחנת את התכשיט הישראלי העכשווי, דרך התמקדות בשמות הבולטים של השנים האחרונות, כמו עתי חן וגרגורי לרין, הלוקחים חלק בסצנה גלובלית ולא מהססים לגעת בסוגיות פוליטיות וחברתיות.

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>