דירוג BOF היוקרתי: המחלקה לעיצוב אופנה במקום ה-10 בין המוסדות האקדמיים המובילים בעולם לעיצוב אופנה!

בצמרת הבינלאומית: המחלקה לעיצוב אופנה העפילה למקום ה-10 בין המוסדות האקדמיים המובילים בעולם לעיצוב אופנה בדירוג השנתי של המגזין הבינלאומי היוקרתי Business of Fashion. התחזקותה בשלב אחד מהדירוג של שנת 2015 מעידה ביסוס מעמדה הבינלאומי ואת ההכרה לה היא זוכה, כשהיא מקדימה באופן משמעותי מוסדות יוקרתיים ובעלי שם, בהם: ESMOD הצרפתי (מקום 15) ו-Marangoni האיטלקי (מקום 30). בכך היא גם מחזיקה בהישג חסר תקדים באקדמיה הישראלית, כשהיא מדורגת במקום הגבוה ביותר בו זכתה מחלקה מכל תחום בזירה הבינלאומית. 

"שנקר מציעה תואר במגוון ייחודי של קטגוריות אקדמיות - אמנות, עיצוב והנדסה. לימודי האופנה נמשכים 4 שנים ומכסים את כל האספקטים של תהליך העיצוב", נימקו עורכי המגזין את בחירתם וציינו כי "מעל 80% מהבוגרים העידו על שביעות רצון רבה מסביבת הלימודים, מחבריהם לספסל הלימודים ומצוות המורים". 

נשיאת שנקר, פרופ' יולי תמיר, וראש המחלקה לעיצוב אופנה, גב' לאה פרץ-רקנטי, בירכו על הדירוג של BOF ואמרו כי "מדובר באישור רשמי ומנומק להישגים הנפלאים שהמחלקה, צוות המרצים, הסטודנטים והבוגרים מגיעים אליהם". לדבריהן, "הזכיות בתחרויות בינלאומיות, השתתפותם של ראשי מחלקות האופנה הטובות בעולם בביקורות ובתצוגות הגמר, והגעתם של ציידי הכשרונות של H&M, אינדיטקס והוגו בוס מהווים אישור נוסף לרמתה הגבוהה של המחלקה ולעניין שתכנית הלימודים שלה מעוררת בעולם".

הדירוג של Business of Fashion - מהאתרים הבולטים והחשובים בעולם, העוסק בהיבטים כלכליים וטכנולוגיים של תעשיית האופנה - שם לו למטרה לבסס מערך נתונים אובייקטיבי להשוואה בין מוסדות אקדמיים ממדינות שונות. השנה הורחבה הרשימה שנבחנה בדירוג והיא כללה 54 מוסדות מ-17 מדינות ברחבי העולם האחראים לכ-10,000 סטודנטים ובוגרים שבצמרת התעשייה הבינלאומית. בראש הדירוג מככבים מוסדות ותיקים ובעלי שם, חלקם מעניקים גם תואר שני בתחום האופנה, בראשם: ה-Central Saint Martin ואוניברסיטת Kingston הבריטיים, אוניברסיטת Aalto הפינית והאקדמיה המלכותית לאמנויות של אנווטרפן. 

בדירוג המקצועי נבחנו עשרות מוסדות מובילים מרחבי העולם בהתאם למגוון קריטריונים, ביניהם סקירת תכנית הלימודים, השתלבותם של בוגרים בתעשייה והשפעתם עליה, זכייה בפרסים בינלאומיים, מידת הסיפוק של הסטודנטים והציונים שהשיגו בתום לימודיהם במוסד. בשקלול הכללי זכתה המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר בציון של 75.5%, תוך התחשבות במדדים השונים ובחוות דעת מקצועיות של בכירים בתעשייה ובאקדמיה, בוגרים וסטודנטים.

המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, בראשה עומדת לאה פרץ, היא אחת המוערכות בעולם האופנה ומדי שנה משתלבים בוגריה בעבודה ובהתמחות אצל המעצבים המובילים בעולם, מציגים בתערוכות יוקרתיות וזוכים בפרסים ובהכרה. לאחרונה דורגה במקום ה-9 ברשימת בתי הספר לאופנה הטובים בעולם בדירוג השנתי של אתר Fashionista. 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>