קורס עיצוב תצוגה תשע"ח: חלון הראווה של קרן אמר שחף

במסגרת קורס עיצוב תצוגה במחלקה לעיצוב תכשיטים, מתנסים הסטודנטים משנה ד' בתכנון, עיצוב והקמת חלונות ראווה עבור עבודותיהם האישיות ואנחנו מלווים אותם בתהליך החשיבה והיצירה:

קרן אמר שחף // שנה ג' בתואר לעיצוב פנים מבנה וסביבה // סמסטר א', תשע"ח

  • מועד הקמת החלון: ינואר 2018
  • מיקום החלון: בניין פרניק, חלון אמצעי

כסטודנטית מהמחלקה לעיצוב פנים מבנה וסביבה המשתתפת בקורס עיצוב חלונות תצוגה בפעם הראשונה מאז פתיחתו , התמודדתי עם השאלה הבסיסית ביותר – מה אציג בחלון? ידעתי שעיצוב החלון מאפשר לי להציג את עצמי בתור מעצבת, אבל איך אוכל להשתמש בפלטפורמה שניתנה לי באופן שמייצר ערך נוסף?

 'יהי כל דבר שייך למי שמיטיב עמו' – ברטולט ברכט

החלטתי לנסות ולהשתמש בחלון הראווה על מנת להעלות בצופים בו שאלות בנוגע לרעיונות המעסיקים את כולנו – מוצרים, חומרים ובעלות, וביקשתי לבחון את המושגים האלה כפי שבאים לידי ביטוי בתרבות הצריכה.

פיתחתי עולם דימויים המתייחס לים ולמעמקי הים, אשר עבור רובנו נמצאים בגדר לא נודע. עבדתי עם חומרים תעשייתיים וצורות אורגניות, תוך התייחסות לאופן בו אנחנו משנים חומרים ואת הטבע בהתאם לדרך בה אנו מוצאים אותם מועילים.

ההשראות לפרויקט הגיעו מהצורניות של העולם הימי הטבעי-אלמוגים, אצות וכדומה; ומהצורניות והחומריות של העולם התעשייתי הימי ובכלל. רציתי להציג את המפגש בין האורגני לתעשייתי ובין הדימוי של הים למציאות העגומה לעיתים, בה אין רק שוניות צבעוניות ודגים תזזיתיים, אלא גם מקדחות, צינורות ומתכות, אשר מובילות מהים ואליו דברים אשר אנו מוצאים בהובלתם ערך.

שילבתי בעבודתי בין גופים תלת ממדיים לשרטוטים. בלימודי עיצוב פנים מבנה וסביבה העבודה עם שרטוטים הינה מרכזית ומהותית, והכנסת השרטוט לחלון אפשר לי לשלב בפרויקט מאפיין חשוב מתחום הלימודים שלי ולצקת לו תוכן חדש.

בנקודה מסוימת במרחב, הצופה בחלון תופס את תלת הממד ודו-הממד כמשלימים זה את זה, ונוצרת תמונה שלמה, דרכה ניתן להבין את משמעות החלון. הצורך בהבנת הפריטים בדרך להבנת המכלול, והתפיסה של המציאות כמורכבת ומרובדת, למעשה נדרשת מאתנו גם כאשר אנו מנסים להבין את מצבו של הים, ואת היחס שלנו לטבע.

איך יראה חלון הראווה הסופי של קרן אמר שחף? הצטרפו להגשות הפתוחות שיתקיימו ביום רביעי, ה-10.01, החל מהשעה 19:30! 

מתעניינים/ות בלימודים בשנקר?

התקשרו עכשיו למרכז המידע והרישום 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>

התקשרו אלינו 1-800-55-1111, או השאירו פרטים ונחזור אליכם >>